İHA’nın haberine nazaran, Olay, saat 15.30’da Zonguldak’ın Alaplı Konak Mahallesinde bulunan bir inşaatta yaşandı. İki emekçinin yerde bulunan inşaat demirlerini binanın en son katına çekme esnasında elindeki demirin güç nakil sınırı teline teması sonucu elektrik akımına kapıldılar. Arkadaşlarının durumu 112’ye bildirmesi üzerine olay yerine sıhhat takımları sevk edildi.
Sağlık vazifelileri yaralı iki personele birinci müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulansla Ereğli’de bulunan hastaneye kaldırılan inşaat çalışanı Nail Çam’ın durumu ağır olduğu öğrenildi. Her iki inşaat çalışanların ayaklarının altında elektrik akımından kaynaklandığı öne sürülen yaralar oluştu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Akıma kapılan iki inşaat emekçisi yaralandı
![featured](https://kibrishaberleri.org/wp-content/uploads/2023/05/akima-kapilan-iki-insaat-emekcisi-yaralandi-4WCQ1Yfa-1024x576.jpg)