![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/sewyehattttt.jpg)
Editör: Osmancan Erok
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/2-1-11.jpg)
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/4-1-10.jpg)
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/3-9.jpg)
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/1-2-6.jpg)
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/5-1-9.jpg)
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/7-1-10.jpg)
REFİK ARSLAN ÖZTÜRK KİMDİR?
Evli ve 2 çocuk babasıdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Lice, Ömerli ve Demirci kaymakam vekillikleri, Reşadiye, Silopi, Finike ve Söğüt kaymakamlıkları, Sivas vali yardımcılığı ve Bilecik, Niğde, Erzincan, Manisa valilikleri yaptı.
27 Nisan 2008 tarihinde merkez valisi olarak atanmıştır. 1995 yılında Niğde valiliği yaptığı sırada Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, 2004 yılında Erzincan valiliği yaptığı sırada Parlamento mecmuası, 2006 yılında Manisa valiliği yaptığı sırada da Meclis Mecmuası tarafından yılın valisi seçilmiştir.
![](https://cdn.yenicaggazetesi.com.tr/gallery/2023/04/1/6-1-10.jpg)
ÖZTÜRK’ÜN YILIN VALİSİ OLMA HİKAYESİ
Yıllar evvel, İzmir ile Çeşme ortası seyahat eden bir minibüsü, polis kimlik denetimi için durdurur. Ayakta seyahat eden bir bey’in kimliğine bakan polisler dona kalır. İçışleri Bakanlığı tarafından verilen kimlikte,Bilecik Valisi yazmaktadır. Birinci şaşkınlığı atlatan polisler,”Sayın valim sizi biz götürelim” teklifinde bulunsalar da; “Teşekkür ederim.Tatildeyken,devletin aracına binmem”yanıtını alırlar.
Vali Öztürk, misyon yaptığı, Bilecik ,Erzincan, Manisa vilayetlerinde de sabahları makama yürüyerek sarfiyat, Ankara’ya da valiler toplantısına kendi biletini alarak otobüsle giderdi.