ANKA’da yer alan haberde, büyükşehir takımları yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, her yıl olduğu üzere bu yıl da kıyılarda paklık çalışmalarına başladı. Özel araçlarla yapılan çalışmalarla kıyılardaki kumlar yabancı unsurlardan arındırılıyor. Çıkan yabancı unsurlar ise bertaraf tesislerine götürülüyor.
Ekiplerin 24 saat aslına nazaran çalıştıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, vatandaşları etrafın korunması konusunda hassas olmaya çağırdı. Lider Çerçioğlu ayrıyeten herkesi, mavi bayraklarıyla ünlü Aydın’ın kıyılarında tatil yapmaya davet etti.