İHA’nın haberine nazaran, Zonguldak’ın Alaplı Çay uzunluğu mevkiinde dere kenarında yaklaşık 2 gündür mahsur kaldığı iddia edilen köpeği kurtarmak için belediye takımları seferber oldu. Alaplı Çayı’na düşen köpek, dere yatağının duvarlarının yüksekliği nedeniyle mahsur kalarak bulunduğu yerden çıkamadı. Köpeğin bağırmalarını fark eden etraftaki beşerler, kurtarılması için belediye gruplarından yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye takımları dere yatağına girerek merdiven yardımıyla ile köpeğin yanına kadar gitti. Çaya inen takım işçisi köpeği yakalayarak bulunduğu yerden aldı. İtfaiye işçisi tarafından karaya çıkartılan köpeğe kurtulduktan sonra mama verildi.
Dere kenarında mahsur kalan köpek kurtarıldı
![featured](https://kibrishaberleri.org/wp-content/uploads/2023/05/dere-kenarinda-mahsur-kalan-kopek-kurtarildi-Q3Nrxjg7-768x1024.jpg)