Mansur Yavaş: Kandil’in doruğuna füze yağacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş bugün Nevşehir’de vatandaşlarla bir ortaya geldi. Yavaş, burada yaptığı konuşmada “Şimdi irtibatta olduklarını, güya Millet İttifakı’nı destekliyor üzere konuşup Millet İttifakı’nın altı siyasi partinin demokrasiyle yan yana gelmesini sabote etmek için de ellerinden geleni yapıyorlar. Kandil’den kim konuşursa konuşsun Kandil’in doruğuna füze yağacak. İlla o silahı bırakacaklar. Artık insan öldüremeyecekler. Bu konuşulunca çabucak şunu söylüyorlar, ‘Suriye operasyonları ne olacak?’ Ne olacak, Amerika ve Rusya orada YGP ve PKK’yı hala eğittiği takdirde, onlara devlet kuracağım diye uğraştığı surece o operasyonlar asla durdurulamaz, bunu herkesin bilmesi lazım. PKK’nın görüşleri muhakkak mi? Muhakkak, federasyon istiyorlar, bayrakla sorunu var, Türklükle sorunu var, Cumhuriyetle sorunu var. Pekala HÜDA PAR’ın görüşleri ne? Onlar da tıpkı, ne farkı var. Artık bu laflara tokuz, onları yutmuyoruz.” dedi

Yavaş’ın konuşmasından öne çıkanlar şu biçimde:

“Altı siyasi parti farklı fikirlerde olmalarına karşın 2 bin 400 unsurluk mutabakat metni hazırlaması vesilesiyle bir ortaya geldi ve inşallah 14 Mayıs’tan sonra Türkiye için yapacağımız ne varsa onları kayıt altına aldılar. Mevcut iktidarın yaptığı tek bir şey var; karalamak, kötülemek, nefret lisanı, ayrıştırmak. Bakın gençler bilhassa sizle anlaşalım. Artık 14 Mayıs’tan sonra bu nefret lisanını, makus lisanı, siyasete uzanan bu kötülükleri kaldıracağız ya, sizden başlayalım. Onların attıkları iftiralara gülüp geçelim, biz de onlara benzemeyelim. Ve biz bu sineması 2019 yılında gördük, bizi birileriyle eşleştiriyorlar diğer materyalleri kalmadı. Her seçim yaptıkları üzere aslında, daima ayrıştırmak daima kötülemek.

“ELDE ETTİĞİMİZ TASARRUFLA BİRLİKTE ESKİ PERİYODUN BORÇLARINI SİLDİK”

Şimdi dediler ki, “ilk geldikleri ay işçi maaşından 50 milyon lira eksik, daha birinci ay maaşı bile ödeyemez.” İş başına geldik, ihaleleri açık yapmaya başladık, çok kırımlar olmaya başladı. 2015 yılında 80 liraya yaptıkları asfaltı biz 2019-2020 yılında 25 liraya yapmaya başladık zira açık ihale yaptık. Hasebiyle elde ettiğimiz tasarruflarla birlikte eski devrin o faizli borçlarına karşılık, ANKAPARK’a yahut müteahhitlerine ödedikleri faizli paralar dahil tam 5 katrilyon olan eski devrin borcunu sildik. Bu ortada metro gelirlerimize el kondu, olağanda benden evvelki kontratlara nazaran dört yılda 100 milyon lira civarında kesinti olması gerekirken bizden 1,7 milyar lira para kestiler. 1,6 milyar parayı Ankara halkının cebinden alıp Ulaştırma Bakanlığı’na verdiler. Hani maç oynanırken kural değişmezdi? Pekala ben size bir soru sorayım, biz kazanmasaydık bunu yapacaklar mıydı? Ben şunu bekledim, seçildiğimiz akşam Sayın Cumhurbaşkanı balkona çıkıp, ‘ey Türkiye bugün bin 400 civarında belediyemizi seçtik, herkes kendi görüşlerine nazaran farklı partilerden belediye liderlerini seçti. Bundan sonra seçim bitmiştir, daima bir arada, devlet, hükümet ve belediyeler olarak bizleri seçen, bizlere oy veren 50 milyon civarındaki seçmene hizmet edeceğiz.’ Bu türlü bir şey duymadık. Sayın Cumhurbaşkanı 1994 yılında belediye lideri olduğunda onun da meclis üyesi yetersizdi lakin kendisine meclis üyeleri İstanbul halkının menfaatleri doğrultusunda dayanak oldular. Biz ne olduk, ‘topal ördek.’ Maalesef bu muameleyi görmeye başladık.

“HEM ŞEFFAF HEM HESAP VERİLEBİLİR BİR HALDE ÇALIŞIYORUZ”

Millet İttifakı’nın belediye liderlerinden İstanbul, otobüs kredisi bulmuş imzalanmıyor. Mersin’in, İzmir’in metro kredileri imzalanmıyor. Yani oy vermeyi cezalandırıyor, bu türlü bir mantık var. İki yıldır kredibilitesi en yüksek belediye Ankara Büyükşehir Belediyesi. Hani yönetilemezdi? Bunları anlatmamın sebebi, Nevşehir’e gelip kendi reklamımızı yapmak değil, zorumuza gidiyor. 25 yıldır Ankara’da bir öbür idaresi görmediler. Ankara’nın parasını har vurup harman savuranlar, bu belediyecilik diye yutturdular. Örneğin ANKAPARK’a tam 16 milyar lirayı, ‘yapma’ denmesine karşın gömdüler. Yalnızca Ankara’ya girişte görürsünüz, kapılar var. Bu kapılara ödenen para bugünün parasıyla 350 milyon lira, 350 milyon liraya Ankara’nın altyapısı yapılmaz mıydı? 2013’ten beri bir otobüs bile almamışlar, nüfus artmış. 400 tane otobüs aldık. Metro çalışmalarına da tıpkı biçimde devam ediyoruz. 3 bin 500 tane ihalem bugün Youtube’ta yayınlanıyor yüzlerce yıl orada kalacak. Hangi ihale kime nasıl verilmiş, kaç paraya verilmiş görülecek. Hasebiyle hem şeffaf hem hesap verebilir bir halde çalışıyoruz ayrıyeten tek başımıza karar vermiyoruz. Kent kurulumuzun de 5 bine yakın iştirakçisiyle, gençlerle, emeklilerle hepsine birlikte karar veriyoruz. Artık de o denli olacak.

“HÜDA-PAR HANGİ LİSTEDEN ADAY OLDU?”

Bir kişinin verdiği karar gidecek. Diyorlar ki altısı nasıl yönetecek, uzun müddet altılı masa, altılı masa derken kendileri de altıyı tutturdular. Artık bugün biraz sonra anlatacağım lakin gelirken internette gördüm, eski küme saşkanvekilleri, ‘Hüda-par bizim ittifakımızda değil’ demiş. Nerede, pekala nerede? Hangi listelerden aday oldu? ‘Sosyal yardımları kesecek, emekçileri çıkaracak’ dediler. Bir tek emekçi çıkartmadım. Artık çalışanlar mitinglere, siyasi parti mitinglere, maçlara not alınarak götürülmüyor, sendikasını özgürce seçiyor, parasını alıyor alnının terini Ankara’daki için harcıyor. ‘Sosyal yardımları kesecek dediler’ artık de bu ‘işçi çıkaracak’ lafını Adıyaman’da duydum. Kamu işçisi için ‘bunlar gelirse hepinizi işten atar’ diyorlarmış, palavranın biri bu. İkincisi, ‘sosyal yardımları kesecek dediler’, artık de Aile Bakanlığı’nın verdiği yardımların tıpkı halde kesileceğini söylüyorlar. Görmüşsünüzdür bugün Osmaniye adayı Sayın Bakan, AFAD’ın kolilerini almış seçim bölgesine götürüyor.

“KİMSE EĞİTİMDEN YOKSUN KALMAYACAK DEMİŞTİK, KELAMIMIZI TUTTUK”

Biz de seçime girdik diye bedavaya çalışıyoruz biliyorsunuz. Artık uzun yıllardır izledik, Ankara’da kamyonların gerisinde ‘Ankara Belediyesi yardım dağıtma aracı’ diye muharrir, koli koli, kapı kapı bunlar dağıtılırdı. İnsan onurunu incitiyorsun, bu uygulamaya derhal son verdik. Başşehir Kart çıkarmak suretiyle o ailelerin kartlarına para yatırıyoruz. Evvelce yalnızca malum bir tüccardan alınırdı. 150 – 200 milyon liralık, 2015-2016’lara ilişkin sayılar dağıtılırdı, makarnaya, bulgura talim ettirildi. Birçoklarını da vatandaş yemezdi zira bizim insanımız makarnasını, bulgurunu kendi yapardı. Münasebetiyle biz bu kartı verme suretiyle Ankara’da 5-6 bin bakkalın da para kazanmasını sağladık. O aileler, o bayanlar gidiyor, çocuğunun muhtaçlığı neyse onu alıyor. Şu anda o takviye alan ailelerin 60 bin evladı okullara fiyatsız gidiyor Ankara’da, kâfi ki okusun gitsin gelsin diye. Yoklukta eşitlik olmasın, hissetmesin diye. 16 bin küçük çocuğun servis fiyatını ödüyoruz. Şu kantin sorunu oldu. Kimi belediyelerimizi sokmadılar hatırlarsanız. Beslenme sepeti dağıtanları falan geri çevirdiler, biz şu anda 15 bin çocuğa da her ay 330 lira yatırıyoruz. Günlük 15 lirayı öbür akranları üzere mahsun olmadan kantinden alışveriş yaparak harcıyor. İmtihan fiyatlarını ödüyoruz demiştik. 100 bin tane öğrenciye bayramda harçlık gönderdik. Pandemi oldu, talimat alacaklar da onlar talimatı uygulayıncaya kadar online eğitime geçildi. Internet yok, çocuklar annesinin telefonunu alıyor, oradan EBA’ya bağlanıyor lakin çabucak interneti bitiyor. Annesi de kullanacak. 40 bin civarındaki çocuğa pandemi süresince her ay 10’ar GB internet verdik eğitimden yoksun kalmasın diye. Kalabalıktan ötürü köylere gittiler, köylerde internet yok. Tam 918 köyün, 918’ine de internet bağlamak suretiyle o çocukların eğitimden yoksun kalmasının önüne geçtik. Ekonomik sorunlar arttı, mali kıymetler arttı. 5 yıl önceye nazaran şu anda aldığı maaşı tıpkı halde harcayamıyor, baktık vatandaş altından kalkamayacak. Tam 200 bin aileye 3’er ay süreyle soğuk kış günlerinde doğal gaz yardımı yaptık, onları üşütmedik. Tekrar 200 bin aileyi 17 aydır, o çocuklar gıdasız kalmasın diye, çocuklar akranları üzere beslensin, okumada zahmet çekmesin diye 16 –17 aydır her ay Ankara’daki 200 bin ailenin kartlarına birer kilo et parası yatıyor, bunu diğer hiçbir yerde harcayamıyor, yalnızca et alacak, o meskene illaki et girecek. Kelam vermiştik biz geldiğimiz vakit yardımları kesemeyeceğiz, tam bilakis daha çok artıracağız, hiç kimse aç açıkta kalmayacak, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, eğitimden yoksun kalmayacak demiştik, kelamımızı tuttuk.

“BEKA ŞU AN TEHLİKEDE”

Sayın Genel Liderimizin aile takviye sigortası var, bizim yaptığımız bunun küçük bir örneği. Yapamaz, edemez derlerken, Allah nasip ederse sizlerin de oylarıyla iş başına geldiğimiz vakit birinci ortaya çıkacak projelerden birisi, aile takviye sigortası. Her konutun bacası tütecek, hiç kimse üşümeyecek, yatağa aç girmeyecek, eğitiminden yoksun kalmayacak, bunun kelamını veriyoruz. Gerisinden tutturdular, ‘bizler seçim kaybedersek devletin bekası tehlikeye girer’ diye. Aslında şu an beka nitekim tehlikede, mülteciler nedeniyle tehlikede, işsizlik nedeniyle tehlikede, pahalılık nedeniyle tehlikede tıpkı vakitte kiraların yüksekliği, enflasyona baktığımız vakit asıl devletin bekası artık tehlikeye giriyor. Beşerler istediğini alamıyor, fiyat kıymetli diyene, ‘soğan kafalı’ diyorlar. Halktan koptular, gelsinler sahiden beşerler istediğini alabiliyor mu, pazarları milletvekilleri bir arada bir gezsinler. Biz seçildiğimizde beka gidermiş, seçildik beka sarfiyat dedikleri Mansur Yavaş onların söktükleri TC tabelasını duvara çaktı geriye. Rahatsız oluyorlardı Türkiye Cumhuriyeti’nden. Niçin rahatsız oluyorlardı? Birileri o tabelaların asılmasını istemiyordu da ondan rahatsız oluyorlardı. Artık aynılarıyla bizi suçlamaya kalkıyorlar. Baktılar ki beka lafından bir şey olmuyor, bu adamlar emekçi çıkartmıyor, yardımları kesmiyor. İstanbul’da seçimi iptal oldu. Yeni bir şeyler bulmaları lazım. İstanbul halkı Ekrem Bey’i seçerseniz, ‘Mekke düşer, Kudüs düşer, büyük İsrail kurulur. İstanbullular Binali’yi mi seçeceksiniz Sisi’yi mi seçeceksiniz’ demediler mi bunlar? Ne oldu İstanbul halkı, demokrasiyi katledenlere karşı büyük bir ceza verdi ve 800 bin farkla kazanıp onları cezalandırdı. Tekrar birebirini söylüyorlar, İstanbul’a bu lafları yetmedi, görüştükleri yedek kuvvetleri var, onlardan mektup getirtip televizyonlarda okuttular, terörist başının kardeşini hapishaneden getirip televizyona çıkarttılar. Komik bunlar, halkı saf zannediyorlar, tekrar birebirini yapıyorlar.

“KANDİL’İN ZİRVESİNE FÜZE YAĞACAK”

Şimdi irtibatta olduklarını, güya Millet İttifakı’nı destekliyor üzere konuşup Millet İttifakı’nın altı siyasi partinin demokrasiyle yan yana gelmesini sabote etmek için de ellerinden geleni yapıyorlar. Kandil’den kim konuşursa konuşsun Kandil’in zirvesine füze yağacak. İlla o silahı bırakacaklar. Artık insan öldüremeyecekler. Bu konuşulunca çabucak şunu söylüyorlar, ‘Suriye operasyonları ne olacak?’ Ne olacak, Amerika ve Rusya orada YGP ve PKK’yı hala eğittiği takdirde, onlara devlet kuracağım diye uğraştığı surece o operasyonlar asla durdurulamaz, bunu herkesin bilmesi lazım. PKK’nın görüşleri aşikâr mi? Belirli, federasyon istiyorlar, bayrakla sorunu var, Türklükle sorunu var, Cumhuriyetle sorunu var. Pekala HÜDA PAR’ın görüşleri ne? Onlar da tıpkı, ne farkı var. Artık bu laflara tokuz, onları yutmuyoruz.

“ANADOLU GEMİSİ GÜYA SAVUNMA SANAYİİNİN HOŞ BİR ÖRNEĞİ DEĞİ, SEÇİM OTOBÜSÜ”

70’li yıllarda ASELSAN, 80’li yıllarda HAVELSAN, TUSAŞ üzere güvenliğe yönelik tesislerimiz kurulmuş. Kim kurmuş? O zamanki hükümet kurmuş. Pekala onlar hükümet bırakırken meskenlerine mi götürmüş? Kendinden sonra gelen hükümete devretmiş. Diyorlar ki ‘İHA, SİHA, TOGG gidecek.’ Nereye gidiyor? Partinin müzesine mi götürüyorsun? Onlar milletin parasıyla yapıldı, onlar milletin malıdır sizin malınız değildir. Millet İttifak’ı çok daha hoşunu yapacak, tertemiz yetişmiş uzman gençlerin önünü açacak, kendilerini geliştirmelerini sağlayacak. Anadolu Gemisi aslında F-35’ler için yapılmaya başlanmış, F-35’leri Amerika vermeyince İHA’ların, SİHA’ların kullanılacağı hale getirilmiş. İstanbul’da sergilediler, EGE’den dolandırıyorlar, imkan olsa buraya da getirecekler. Güya savunma endüstrinin hoş bir örneği değil, seçim otobüsü. Şimdiye kadar kimse devletin ulusal mallarını bu halde siyasete alet etmedi.

“VERGİ ALIRKEN VATANDAŞ, OY KULLANIRKEN TERÖRİST”

Geçen gün cami açılışında dediler ki, ‘bunlar Diyanet’i kapatacaklarmış’ oradaki pak Müslümanları kandırmaya çalışıyorlar. Diyanet İşleri’ni Cumhuriyet Halk Partisi kurmuştur, Atatürk kurdurmuştur. Onu kaldırmaya kimsenin gücü yetmez. Biz sizin üzere düşünmek zorunda değiliz ki. Ancak siz Millet İttifakı’nı ‘o vakit şu şununla beraber’ diye teröristlikle suçluyorlar, bu yakışan bir lisan mi? Bizler nasıl Ankara Büyükşehir’de seçildiğimiz vakit parti rozetini çıkarıp Türk bayrağı rozetini takıp herkese eşit davranıyorsak, kimseyi ayırmıyorsak, o vakit Cumhurbaşkanı’nın da bu türlü yapması gerekirdi. Süleyman Soylu da ‘dağda 80 tane kaldı’ diyor, hangisi gerçek söylüyor bilmiyorum da bize terörist muamelesi yapmayın şayet yapacaksanız bu insanlardan vergi almayın. Vergi alırken vatandaş, oy kullanırken vatandaş değil, terörist. Bunlara nazaran seçime girmek hür lakin kazanmak yasak, hepsi bizim olsun istiyorlar. Çakarlı araçlarından, imtiyazlardan kopamıyorlar lakin halktan koptular. O şatafatlı hayatı bırakmak istemiyorlar, ölünceye kadar oturmak istiyorlar, o koltukları kaybetmekten korkuyorlar.

İşte size, çok şefkatli lisan kullanan, şimdiye kadar rakibine hiçbir vakit iftira atmayan, kötülemeyen, Millet İttifakımızın 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu getirdik. Daima birlikte seçeceğiz inşallah. Gençler misyon size düşüyor, birinci çeşitte bitireceksiniz, ikinci cinse kalmayacak.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mansur Yavaş: Kandil’in doruğuna füze yağacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnano
betnano
betnano
betnano
betnano giriş
sekabet
sekabet giris
totobet giris
totobet
supertotobet
supertotobet giriş
gebze avukat
gebze avukat firmaları
casino oyunları
en güvenilir bahis siteleri
forex firmaları
radar fx
dyorex
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
vbet giriş
vbet giriş
ngsbahis giriş
ngsbahis giriş
golden bahis
golden bahis
betnano giriş
Giriş Yap

Kıbrıs Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin