İHA’nın haberine nazaran, Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Vilayet Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğünce kaçakçılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “İpekyolu ilçesinde bulunan bir ikamette yapılan aramada 858 litre kaçak akaryakıt ve 182 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Mevzuyla ilgili yakalanan 1 kuşkulu şahıs hakkında yasal süreç başlatıldı” denildi.
Van’da kaçak akaryakıt ve sigara ele geçirildi
![featured](https://kibrishaberleri.org/wp-content/uploads/2023/05/vanda-kacak-akaryakit-ve-sigara-ele-gecirildi-CAcUwHUc.jpg)